• You're currently reading page 1
  • Page 2
Filter
Items 1-100 of 129
20
40
60
100
Position
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
  1. Gasket for nipple drinkers LB3 Gasket for nipple drinkers LB3
    F4619
    Gasket for nipple drinkers LB3
    €0.19
  2. Full pendulum for turkey drinking line Full pendulum for turkey drinking line
    F4346
  3. Nipple drinker C360 stainless steel with movable stem in all directions
    RECOMMENDEDBESTSELLERF4055
  4. Spare nipple shank for turkeys MegaDrink LB8
    BESTSELLERF4157
  5. Spiral hose holder for wire/cable
    F4154
  6. Nipple drinker for turkeys
    F3966
    Nipple drinker for turkeys
    €4.49
  7. Gasket under Super Pacifier drinker for poultry Gasket under Super Pacifier drinker for poultry
    BESTSELLERF3452
  8. Push-in nipple drinker Super Nipple with poultry seal Push-in nipple drinker Super Nipple with poultry seal
    BESTSELLERF3440
  9. Steel cable fi 1,5 mm stainless steel anti-rust - 1 m
    RECOMMENDEDBESTSELLERF3113
  10. Automatic poultry drinking line PREMIUM-CUP 8 - 2 m Automatic poultry drinking line PREMIUM-CUP 8 - 2 m
    RECOMMENDEDF2026
  11. Nipple drinking system set PREMIUM-CUP 10 line 2 mb Nipple drinking system set PREMIUM-CUP 10 line 2 mb
    RECOMMENDEDF2022
  12. Stainless steel nipel STANDARD - (LB1) Stainless steel nipel STANDARD - (LB1)
    F1968
  • You're currently reading page 1
  • Page 2
Filter
Items 1-100 of 129
20
40
60
100
Position
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Nipple drinking systems

Systemy pojenia oparte na poidłach kropelkowych to podstawa każdej przemysłowej hodowli drobiu. Poidła kropelkowe zamontowane liniowo na rurach kwadratowych z centralnym zasilaniem z wiązki wodnej to aktualnie najpopularniejszy system pojenia większości gatunków drobiu. Oferujemy pełen asortyment zarówno gotowych linii pojenia jak i wszystkich części składowych, akcesoriów i części zamiennych. Podstawową zaletą układu gdzie linie pojenia z niplami - poidełkami kropelkowymi jest higiena tak ważna w hodowli. Ważna jest też ergonomia pracy czyli małe nakłady sił personelu obsługującego fermę drobiu - woda dystrybuuje się w całości automatycznie. Systemy kropelkowe najlepiej sprawdzają się w tuczu brojlera, kaczek Pekin, wszystkich kur towarowych jak i kur niosek utrzymywanych na wolnym wybiegu. Wszystkie te gatunki ptaków w naturalny sposób spijają wodę z poidełka kropelkowego jak rosę z liści traw i zbóż. Drób nie potrzebuje okresu dostosowawczego by zaadoptować się do picia z poideł kropelkowych. ich podstawowych behawior to wyciąganie szyli ku górze i dziobanie kropli wody wiszącej na nipelku . Ważnym elementem omawianego systemu pojenia są miseczki okapowe, które gromadzą nadmiar wody. Dzięki ich zastosowaniu ta nie spada na ściółkę i nie powoduje podniesienia wilgotności w kurniku.

Zalety kropelkowych systemów pojenia w produkcji drobiarskiej.

Każdy gatunek drobiu i związana z nim technologia chowu wymaga specjalnego podejścia zootechnicznego. Dotyczy to przede wszystkim tak ważnego aspektu jak zapewnienie hodowanym ptakom dostępu do wody. Kropelkowe systemy pojenia w tuczu brojlerów, odchowie kaczek, wszystkich hodowlach klatkowych i wolnowybiegowych kur niosek, w wolierach dla bażantów i kuropatw są najważniejszym elementem wyposażenia kurnika. Na fermach przepiórek i perliczek popularna „kropeka” nie znajduje zamiennika i jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem. O ile dla blaszkodziobych (kaczki, gęsi) i indyków stosuje się jeszcze inne rozwiązania jak pojniki rynnowe czy poidła dzwonowe to pozostałe gałęzie produkcji drobiarskiej całkowicie przeszły na systemy kropelkowe, głównie za sprawą następujących zalet:

  • Higiena - w poidełku kropelkowym nie występuje tzw. lustro wody, a woda zamknięta jest w szczelnej rurze i wężach, nigdzie nie ma dostępu do powietrza. Kura czy kaczka, aby się napić musi nacisnąć dziobem trzpień poidełka, po czym zostaje wydana taka ilość wody, którą jest w stanie natychmiast spożyć. Brak styku wody pitnej i powietrza w kurniku to brak ryzyka zakażeń i rozwoju chorób.
  • Małe straty wody - Drób otrzymuje tyle wody ile jest w stanie wypić, poidełko kropelkowe zamocowane u dołu rury nie zachęca do zabawy i jej marnowania.
  • Łatwy dostęp dla ptaków - W zależności od przyjętego systemu zootechnicznego poidełka niplowe zamocowane są na liniach w małych odstępach i pokrywają równomiernie cała powierzchnię hali inwentarskiej. Przyjmuje się np. że w tuczu brojlera maksymalna odległość do poidełka kropelkowego z dowolnego miejsca na posadzce kurnika nie powinna przekraczać 2,5 metra.
  • Łatwe i pewne podawanie leków, szczepionek i suplementów - system pojenia kropelkowy zasilany jest z jednego miejsca znajdującego się w pomieszczeniu inspekcyjnym - z wiązki wodnej zawierającej przyłączony dozownik leków np. Dosatron. Dzięki temu możemy swobodnie podawać dowolne leki w pewnych i dokładnych proporcjach ale także sczepić hodowany drób i wzmacniać dodatkami witaminowymi.
  • Mycie i obsługa - systemowe linie kropelkowe podwieszone są na systemie podwieszenia składającym się z układu bloczków, linek i wind. Zapewnia to łatwą regulację wysokości, a nawet całkowite podniesienie całego systemu pojenia np. w celu umycia, konserwacji lub dezynfekcji w przerwie technologicznej.
  • Niska cena - jednostkowo poidełka kropelkowe jak i zintegrowane systemy są stosunkowo tanie. Jeżeli dodatkowo policzymy oszczędności na małych stratach wody to pod względem kosztów instalacji i utrzymania systemy kropelkowe nie mają konkurencji.