Filter
90 Items
20
40
60
100
Position
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
 1. Rabbit feed fattening Traditional Feeder 20 kg Rabbit feed fattening Traditional Feeder 20 kg
  RECOMMENDEDBESTSELLERF7930
 2. Complete rabbit food Expert 1.6 kg
  F4918
 3. Karma ziołowo-owocowa Szynszyla Herbal Pets 150 g
  F7103
  Chinchilla Herbal Pets 150 g
  €2.19
 4. Karma ziołowo-warzywna Świnka Herbal Pets 150 g
  F7102
 5. Zioła uzupełniające Królik Herbal Pets 100 g
  RECOMMENDEDF7085
 6. Zioła podstawowe Szynszyla Herbal Pets 100 g
  F7082
  Chinchilla Herbal Pets 100 g
  €1.84
 7. Zioła podstawowe Królik przysmak dla królików Herbal Pets 125 g
  RECOMMENDEDF7080
 8. Króliziółka karma ziołowa dla królików Herbal Pets 800 g
  F7079
  Herbal Pets 800 g
  €11.77
 9. Herbal Pets Rabbit Food Herb Set
  F7180
 10. Hamster food set treat Herbal Pets
  F7179
 11. Rabbit food set delicacy Herbal Pets
  F7176
 12. Hay for rabbits, guinea pigs Vita Herbal 1.2 kg
  RECOMMENDEDBESTSELLERF4917
 13. Rabbit feed in premium granules 2.5 kg
  F5019
 14. Food for guinea pigs 1 kg
  F4920
  Food for guinea pigs 1 kg
  €5.24
 15. Flask treat for rodents, walnut rabbits 2 pcs
  RECOMMENDEDF5020
 16. Vitamin granules for rabbits 125 G
  F5106
Filter
90 Items
20
40
60
100
Position
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Feed for rabbits and rodents

Żywienie królika jest kluczowym elementem dbania o jego zdrowie i dobre samopoczucie. Dotyczy to zarówno królika hodowlanego, królika domowego, królika miniaturki, a także chomika, szynszyli oraz kawi domowej, potocznie zwanych świnką morską. Odpowiednio zbilansowana dieta zapewnia składniki odżywcze, które są niezbędne dla utrzymania zdrowia i odpowiedniego funkcjonowania organizmu królika.

Co jedzą króliki?

Króliki są roślinożercami, a ich dieta opiera się głównie na włóknie roślinnym. To co podajemy królikom do jedzenia ma nie tylko wpływ na ich wygląd, ale przede wszystkim na zdrowie, kondycję i dobre samopoczucie. Kluczowe znaczenie odgrywa wybór odpowiedniej paszy dla królików lub karmy ekstrudowanej dla królików, która najczęściej ma formę granulatu.

Oto główne składniki diety królików:

 • karma dla królika lub pasza dla królika,
 • siano dla królika,
 • zioła dla królika,
 • warzywa dla królika,
 • owoce dla królika,
 • przysmaki dla królika,
 • woda dla królika.

Królik hodowlany i królik domowy oraz królik miniaturowy to w gruncie rzeczy ten sam gatunek, ale różnią się one sposobem ich trzymania, przeznaczeniem i wyglądem. Królik hodowlany, często nazywany również jako "królik na tucz" to zwierzę trzymane w celach przemysłowych tj. produkcja mięsa. Z kolei królik domowy oraz królik miniaturka to zwierzęta utrzymywane w celu zapewnienia towarzystwa człowieka.

Pasze dla królików - czyli czym karmić króliki?

Żywienie królików hodowlanych i domowych różni się między sobą, a najważniejszym celem hodowli królików na tucz jest zapewnienie szybkiego wzrostu i produktywności. Króliki hodowlane zazwyczaj trzymane są w chowie klatkowym, a ich ruch jest ograniczony, dlatego pasze dla królików muszą być zróżnicowane, tak by zapewnić im jak najlepszą formę.

Króliki hodowlane należy karmić trzema rodzajami paszy, do których zalicza się:

 • pasza treściwa dla królików- która dostarcza królikom niezbędne składniki pokarmowe oraz energię, zapewniając odpowiedni wzrost. Paszę treściwą stanowi m.in. granulat dla królików Paszarnia Tradycyjna, bądź pasza sypka dla królików, którą należy podawać w okresie rozrodczym królicom, samicom kotnym oraz młodym.
 • pasza zielona tzw. zielonki dla królików- którą stanowią m.in. warzywa, owoce, koniczyna, kukurydza i zioła. Dostarczają one królikom niezbędnych witamin i należy je podawać możliwie jak najczęściej.
 • pasza objętościowa dla królików -które stanowi m.in. siano i suche gałązki, które korzystnie wpływają na pracę układu trawiennego królików.

Króliki domowe oraz króliki miniaturki, podobnie jak króliki hodowlane jedzą siano, warzywa, owoce i różnego rodzaju zioła. W ich diecie ważna jest również specjalna karma dla królika, czyli tzw. granulat dla królika. Ma on różne formy, gramatury w zależności od przeznaczenia i wielkości domowej hodowli królików. Karma dla królików Versele Laga stanowi dobry wybór w żywieniu królików domowych i miniaturowych.

Co jest przysmakiem dla królika?

W diecie królików warto stosować również przysmaki. Króliki uwielbiają liście mniszka lekarskiego, mięty oraz malin, a także koniczynę, koper, pokrzywę, a także inne zielonki. Można im podawać również gałązki drzew owocowych np. jabłoni i gruszy. W okresie, gdy nie ma dostępu do świeżych zielonek, owoców i warzyw warto wzbogacić dietę królika o suszone owoce i warzywa np. przysmaki dla królika Herbal Pets. W klatce dla królika powinno znaleźć się również miejsce na wapno do ścierania siekaczy, a także kolbę zbożową, która urozmaici smaki, dostarczy witaminy i zapewni rozrywkę królikowi.