Filter
14 Items
20
40
60
100
Position
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
Filter
14 Items
20
40
60
100
Position
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Rabbits feed

Karma dla królików odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu im zdrowej i zbilansowanej diety. To nie tylko źródło energii, ale także klucz do dostarczania królikom niezbędnych składników odżywczych. Króliki są roślinożerne, co oznacza, że ich dieta powinna być bogata w włókna roślinne, witaminy oraz składniki mineralne. Właściwa karma dla królika jest podstawą dla zdrowego trawienia, utrzymania prawidłowej wagi i zapewnienia odpowiedniego poziomu energii.

Zarówno króliki na tucz, jak i króliki domowe oraz króliki miniaturki mają różne potrzeby żywieniowe, wynikające z ich przeznaczenia oraz warunków życia.

Jaka jest najlepsza pasza dla królika hodowlanego?

Pasza dla królików hodowlanych na tucz- jest specjalnie skomponowaną mieszanką, która ma na celu zapewnienie szybkiego przyrostu masy ciała oraz odpowiedniej kondycji zwierząt. Najczęściej jest to granulat dla królików, który króliki chętnie spożywają. Dobra i tania pasza dla królików to granulat Paszarnia Tradycyjna w opakowaniu 20 kg, który zapewnia duże przyrosty masy przy niskim zużyciu paszy.

Granulat dla królików – zalety:

  • dobra przyswajalność,
  • wysoka zawartość witamin i minerałów,
  • odpowiednie zbilansowanie paszy,
  • zapewnienie wysokich przyrostów przy niskim spożyciu paszy,
  • korzystny wpływ na układ trawienny, <,li>
  • wysoka smakowitość, dzięki dodatkom w postaci suszu uwielbianych przez króliki.

Pasza dla młodych królików zawiera większą ilość białka i składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego wzrostu. Podobnie pasza dla królic, gdzie podczas ciąży i karmienia króliki potrzebują zwiększonej ilości białka, aby wspierać rozwój młodych oraz produkcję mleka.

Jaka jest najlepsza karma dla królika domowego?

Wiele osób zastanawia się,ile lat żyją króliki? Przeciętnie króliki dożywają 8-10 lat, jednak odpowiednio karmione mogą przeżyć nawet do 12 lat. Króliki domowe i miniaturowe podobnie jak inne zwierzęta mają różne potrzeby żywieniowe w zależności od wieku. Najlepsza karma dla królika domowego to taka, która jest dostosowana do jego wieku i potrzeb żywieniowych, które z niego wynikają.

Podział pokarmu dla królika ze względu na wiek:

  • pokarm dla nowonarodzonych królicząt – początkowo jest to mleko matki, po 3 tygodniu wprowadza się siano, a w 6-8 tygodniu granulki dla królika,
  • karma królik junior – jest to pokarm dla młodych królików do ok. 1 roku życia. Zawiera on wszelkie niezbędne wartości odżywcze, które zapewniają optymalny wzrost. Dobra karma dla królika junior do Versele-Laga Complete Cuni Junior, która jest wysokobłonnikowym pokarmem z naturalnymi długimi włóknami roślinnymi. Karma dla młodego królika zawiera więcej wapnia, białka i witamin, które są kluczowymi elementami budulcowymi.
  • karma dla dorosłego królika – dorosłe króliki rosną wolniej lub wcale w zależności od rasy. Najlepszą karmą dla nich jest bogata w błonnik ekstrudowana karma dla królików np. Versele-Laga Complete Cuni Adult. Ważne jest by pokarm dla królika był skomponowany w sposób „wszystko w jednym”, zapobiegający selektywnemu spożywaniu karmy.
  • karma dla królika seniora – najlepiej w przypadku dojrzałych osobników sprawdza się granulat dla królika. Należy jednak kontrolować problemy zdrowotne i dietę królików skonsultować z lekarzem weterynarii.