Filter
4 Items
20
40
60
100
Position
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
Filter
4 Items
20
40
60
100
Position
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Electric collars for dogs

Pastuch dla psa

Elektryczny pastuch dla psa jest rozwiązaniem, po które należy sięgnąć, gdy tradycyjne metody dyscyplinowania psów zawodzą. Zniszczone ogrody, trawniki, podsikiwane krzewy czy ucieczki z posesji, to tylko niektóre z problemów, z jakimi borykają się właściciele czworonogów. Skutecznym rozwiązaniem tych problemów jest pastuch elektryczny dla psów, który poprzez impuls elektryczny i krótkotrwały, niegroźny dla zdrowia ból, uczy psów gdzie nie powinny się poruszać. W tej kategorii można znaleźć standardowe ogrodzenia elektryczne dla psów z przewodami, mocowanymi na izolatorach lub słupkach.

Jak wygląda pastuch elektryczny dla psów?

Pierwszy typ elektrycznego pastucha dla psa to tzw. klasyczne ogrodzenie elektryczne z fizyczną barierą, jaką tworzy plecionka lub drut. Ten rodzaj ogrodzenia z powodzeniem stosowany jest do odstraszania i dyscyplinowania różnych zwierząt, nawet tych odpornych na ból jak zwierzyna dzika. W przypadku psów, należy dobrać rozwiązanie do rasy i wielkości psa. Zwykle stosuje się dwa lub trzy poziomy plecionki, mocowanej na palikach polipropylenowych. Zarówno plecionka i słupki występują w kolorze ciemno-zielonym, w efekcie czego pastuch elektryczny dla psów dobrze komponuje się z ogrodem czy ogrodzeniem.

Jaki elektryzator dla psa?

Wpływ na to, jaki elektryzator dla psa należy wybrać, mają przede wszystkim jego rasa, a co za tym idzie wielkość, waga oraz długość sierści. Długość ogrodzenia dla psa ma marginalne znaczenie, ponieważ praktycznie każdy elektryzator z oferty FERMO, nawet najsłabszy, jest w stanie zasilić nawet kilka kilometrów pastucha. Uogólniając, małe rasy i średnie rasy piesków z krótką sierścią, powinny mieć dobierane elektryzatory o energii impulsu nie przekraczającej 1 Jula. Dla ras psów dużych oraz średnich z długą sierścią, która izoluje przepływ impulsu elektrycznego, zaleca się wybrać elektryzator z energią impulsu na poziomie ok. 2 Juli. Kierując się tymi wytycznymi, można być pewnym, że nawet elektryczny pastuch dla dużego psa będzie efektywny

Elektryczny pastuch dla psa opinie

Pastuch elektryczny dla psa to metoda dyscyplinowania, która czasem budzi skrajne emocje, pomimo świetnych rezultatów, wynikających z jego użytkowania. Należy jednak pamiętać, że pastuch dla psa, ma nie stanowić kary, a wpływać na jego bezpieczeństwo, a także ma on za zadanie chronić np. ogród, w który wkłada się tak wiele pracy. W praktyce, pies otrzymuje impuls elektryczny tyko raz lub dwa razy i bardzo szybko się uczy, gdzie może, a nie może się poruszać. Następnie pies unika tych miejsc i plecionki, nie dotyka ich i w efekcie tego nie odczuwa już żadnego bólu. Elektryczny pastuch dla psa to obecnie najskuteczniejsze rozwiązanie dyscyplinowania tych czworonogów.

Czy pastuch dla psa jest bezpieczny?

Pastuch dla psa jest całkowicie bezpieczny dla zwierząt oraz ludzi. Oczywiście, osoby z chorobami serca, seniorzy czy kobiety w ciąży, nie powinny być narażone na kontakt z ogrodzeniem elektrycznym. Jedynym minusem, klasycznego pastucha dla psów, jest fakt, że osoby postronne są narażone na dotknięcie z przewodów pastucha i również mogą otrzymać impuls elektryczny. W niektórych przypadkach może to stanowić problem, np. gdy na mamy małe dzieci.