Filter
38 Items
20
40
60
100
Position
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
 1. Flask treat for rodents, walnut rabbits 2 pcs
  RECOMMENDEDF5020
 2. Vitamin granules for rabbits 125 G
  F5106
Filter
38 Items
20
40
60
100
Position
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Treats for rabbits and rodents

Przysmaki dla królików i gryzoni stanowią smaczną i urozmaiconą część diety zwierząt. Wpływają one korzystnie zarówno na zdrowie fizyczne królików, dostarczając im witaminy i składniki mineralne. Smaczki dla królików oddziałują również na układ psychiczny zwierzaka, zapewniając mu rozrywkę, szczególnie w przypadku przysmaków, którą muszą sami zdobyć, jak to występuje w naturalnym środowisku królików i gryzoni.

Przysmak dla królika – co się sprawdza?

Przekąski dla królików pozwalają im od czasu do czasu spróbować czegoś innego niż standardowa karma. Przysmak dla królika może przybierać różne formy - np. smaczków sypanych do miski, a także specjalnych smakołyków umieszczonych na haczyku, tzw. kolby dla królika. Są to przekąski, które aktywizują królika, a także pomagają ścierać zęby, co jest bardzo istotne w hodowli królików i gryzoni.

Przysmak dla królika i gryzoni – rodzaje:

 • kolby dla królika – to przysmak dla królika, który można powiesić w klatce na haczyku. Jest to zlepek nasion, owoców, warzyw, a także ziół, które są uwielbiane przez króliki. Kolba oprócz wartości odżywczych dostarcza królikom i gryzoniom zajęcia, a także pomaga w ścieraniu zębów. W zależności od preferencji zwierząt występują m.in. kolby owocowe, kolby orzechowe, kolby warzywne, kolby z mniszkiem, kolby kokosowe.
 • suszone przysmaki dla królika – to zdrowe przekąski dla królika, które mają postać suszonych owoców, warzyw, ziół, a także gałązek drzew owocowych. Jest to bardzo dobra alternatywa do świeżych owoców i warzyw, które występują okresowo. Suszone przysmaki tj. banan, jabłko, marchewka, buraczek, koniczyna można podawać zwierzętom przez cały rok. Doskonale sprawdzają się również gryzaczki dla królików, które zabijają nudę gryzoni, ale także pomagają ścierać zęby, zapobiegając ich przerostom.
 • ciasteczka dla królika – to chrupiące poduszeczki z nadzieniem, tzw. Cripsy,
 • sól dla królika – to przysmak, który zaspokaja potrzebę gryzienia oraz uzupełnia składniki mineralne,
 • wapienko dla królika – pomaga w ścieraniu zębów, zapobiegając ich przerostom.
 • Smakołyki dla królików i gryzoni - ile i jak często podawać?

  Przysmaki dla królika i gryzoni powinny być podawane w umiarkowanych ilościach. Należy pamiętać, że smakołyki dla królików stanowią uzupełnienie diety i nie mogą zastępować głównego pokarmu, który powinien być pełnowartościowy i zbilansowany pod względem składników odżywczych. Warto wybierać zdrowe i naturalne przysmaki, unikając tych z dodatkiem cukru, czy innych sztucznych substancji.