Filter
7 Items
20
40
60
100
Position
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
Filter
7 Items
20
40
60
100
Position
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Feed for guinea pigs

Kawia domowa dla zdrowia i dobrego samopoczucia potrzebuje najlepszej karmy dla świnki morskiej jaka jest na rynku. To urocze stworzenie, które stało się pupilem wielu osób, jest towarzyszem ludzi w różnym wieku. Człowiek, jako odpowiedzialny opiekun powinien zapewnić odpowiednie żywienie kawii domowej, które wpływa na zdrowie i wigor naszego ulubieńca. Karma dla świnki morskiej powinna być starannie dobrana, aby zapewnić jej wszystkie niezbędne składniki odżywcze i utrzymać ją w doskonałym zdrowiu. Specjalnie opracowany granulat dla świnek morskich uzupełnia dietę o witaminy i minerały. Dodatkowo karmy dla świnek morskich są wzbogacone o witaminę C, która jest bardzo ważna, gdyż Kawia nie wytwarza oksydazy i nie potrafi syntezować tej witaminy. Starannie zbilansowana dieta, bogata w różnorodne składniki, nie tylko cieszy podniebienia świnki morskiej, ale również jest fundamentem jej długiego i zdrowego życia, zapewniając optymalne trawienie i zapobiegając wielu problemom zdrowotnym.

Co jedzą świnki morskie?

Świnki morskie są roślinożerne, co oznacza, że ich dieta opiera się przede wszystkim na świeżych owocach, warzywach oraz sianie. W żywieniu kawii domowej ważna jest również dobra karma dla świnki morskiej, która jest pełnowartościowym pożywieniem, dostarczającym witaminy, minerały i inne niezbędne składniki odżywcze. Dietę świnki morskiej warto również urozmaicać o zioła i nasiona, które są bardzo smaczne i chętnie zjadane, ale również wywierają korzystny wpływ na układ trawienny zwierząt.

Karma dla świnki morskiej - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Stając przed wyborem jaka karma dla świnki morskiej jest najlepsza, należy zwrócić uwagę na jej formę. Bardzo dobrze sprawdza się granulat dla kawi domowej, gdzie w jednej granulce zawarte są wszystkie składniki. Postać ekstrudowanej karmy zapobiega wybiórczemu jedzeniu przez świnki, dlatego doskonale sprawdza się np. karma Versele Laga Cavia Complete, która stworzona została zgodnie z zasadą "wszystko w jednym". Dodatkowo jest to karma dla świnki z witaminą C, którą to należy gryzoniom suplementować.

Dobra karma dla świnki morskiej to granulat - zalety:

  • zapobiega wybiórczemu jedzeniu - granulat, czyli fabrycznie wysuszone, sproszkowane i uformowane pałeczki, dzięki którym świnki nie jedzą wybiórczo,
  • pomaga w ścieraniu zębów - granulat posiada niezmielone włókna, dzięki którym świnki zwiększają aktywność żucia,
  • korzystnie wpływa na pracę jelit,
  • granulat jest wysokostrawny,
  • niska kaloryczność granulatu,
  • dodatki witaminowe granulatu podnoszą odporność świnki,
  • kwasy omega zawarte w granulacie korzystnie wpływają na sierść i skórę.

Wybierając pokarm dla świnki morskiej należy kierować się również gustem smakowym naszego pupila. Karmy dla świnki morskiej mają dodatki suszonych owoców i warzyw, które urozmaicają pożywienie, a także dostarczają witamin i składników mineralnych.

Versele Laga Cavia Complete – odpowiednia karma dla świnki morskiej

Karma dla świnki Versele Laga Cavia Complete to bardzo dobra karma dla świnki morskiej, która zawiera ekstrudowane granulki. Pokarm stworzony został zgodnie z koncepcją „wszystko w jednym”, dzięki czemu świnki spożywają wszystkie składniki zawarte w karmie, a nie tylko te, które im najbardziej smakują. Taka karma dla świnki zapewnia zwierzętom niezbędne substancje odżywcze, które wpływają na zdrowie i ogólną kondycję świnek. Versele Laga Cavia Complete posiada w składzie długie włókna, a także stabilizowaną witaminę C, której obecność w diecie jest niezwykle istotna. Niedobór witaminy C w diecie świnek wiąże się z poważnymi konsekwencjami, do których należą m.in. problemy z poruszaniem się, brak apetytu, a często nawet depresja. Dodatkowo granulat dla świnki morskiej wzbogacony został o owoce czarnego, które zapewniają smakowitość karmy. Versele Laga Cavia Complete- odpowiednia karma dla świnki morskiej, jest dobrym wyborem w żywieniu kawii, rekomendowanym przez lekarzy weterynarii.