Filter
31 Items
20
40
60
100
Position
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
Filter
31 Items
20
40
60
100
Position
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Rat poison

Szczury to gryzonie, które obok myszy są najpopularniejszymi szkodnikami, które możemy spotkać w domach. Upodobały one sobie również piwnice, magazyny, garaże, składy paszy, miejsca użyteczności publicznej. Stanowią one nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt, poprzez przenoszenie chorób. Każde gospodarstwo, w którym występuje problem gryzoni, bądź istnieje ryzyko, że mogą się one pojawić, powinny posiadać trutki na szczury, które wykazują działanie biobójcze w stosunku do szkodników. Obecnie trutki na szczury występują pod rożną postacią, dlatego każdy może dobrać je według własnych preferencji: od klasycznych granulek, po nowoczesne pianki.

Trutka na szczury – jak wybrać dobrą trutkę?

Trutka na szczury zazwyczaj kojarzy nam się z rozsypanym granulatem, najczęściej w kolorze różowym, który znajduje się bezpośrednio na powierzchni lub na tackach. Taka postać trutki na szczury często budzi obawy i lęk przed przypadkowym spożyciem przez zwierzęta domowe, bądź dzieci. Obecnie istnieje wiele form trutek na szczury i inne gryzonie, które przeznaczone są do umieszczania w specjalnych karmikach deratyzacyjnych, zamykanych na kluczyk oraz oznaczonych naklejką ostrzegawczą.

Formy trutki na szczury:

  • trutka na szczury w granulacie,
  • trutka na szczury w paście,
  • trutka na szczury w kostce,
  • trutka na szczury zatrute ziarno,
  • trutka na szczury w piance.

Jak pozbyć się szczura?

Szczury to inteligentne stworzenia, które zazwyczaj wędrują całą grupą. Wyróżniają się one wyjątkową ostrożnością oraz większą płochliwością aniżeli myszy. Są one jednak trudniejsze do zwalczenia i wymagają użycia mocniejszych i specjalistycznych trutek. Dobra trutka na szczury powinna mieć opóźnione działanie. Szczury zdobyty pokarm w pierwszej kolejności testują na młodych osobnikach, a następnie same go spożywają. Trutka z opóźnionym działaniem pozwala na zlikwidowanie całego stada, a nie tylko najmłodszych osobników. Gdyby działanie trucizny na szczury było natychmiastowe, dorosłe szczury straciłyby zaufanie do pożywienia (trutki) i tym sposobem likwidowane byłyby tylko młode. Szczury to również bardzo czyste stworzenia, dlatego doskonal sprawdza się dla nich trutka w piance – najsilniejsza trutka na szczury, którą należy zabezpieczyć wszystkie otwory i szczeliny. Niebieska pianka z trucizną przykleja się do szczura, które chcąc oczyścić swoje futerko spożywają ją, co prowadzi do śmierci. Warto wybierać trutki na szczury z wysoką zawartością substancji czynnej np. BROMADIOLON czy Kumatetrayl, a także wzbogaconych o gorzki dodatek, który chroni dzieci i osoby postronne przed przypadkowym spożyciem.

Szczury w kurniku

Szczury są utrapieniem wielu hodowców, szczególnie kur i drobiu ozdobnego. Są to zwierzęta wszystkożerne – żywią się głównie nasionami, roślinami oraz padliną, ale w sytuacji głodu i desperacji atakują mniejsze zwierzęta – np. kury, kaczki, bażanty, perlice. Ofiarami szczurów padają w pierwszej kolejności najsłabsze w stadzie osobniki. Atak szczurów na kury można zaobserwować po tym, iż nie zabierają one ze sobą swoich ofiar – szczur na miejscu zjada wnętrzności kury, a jej resztki zostawia.

Ochrona kur przed szczurami - stosuj jednocześnie wiele metod zwalczania szczurów!

  • trutka na szczury, którą koniecznie należy umieścić w specjalnych karmnikach i stacjach na trutkę, tak by nie zatruły się ptaki,
  • zabezpiecz i uszczelnij wszelkiego rodzaju otwory i szczeliny, którymi szczury mogą się przedostać do wnętrza kurnika,
  • zabezpiecz okna kratą zgrzewaną,
  • regularnie sprzątaj kurnik.