Filter
20 Items
20
40
60
100
Position
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
  1. CIPEXEN 1l for moths, fleas, ticks, bedbugs, cockroaches, sugar fish CIPEXEN 1l for moths, fleas, ticks, bedbugs, cockroaches, sugar fish
    DISCOUNT 5%RECOMMENDEDF4692
  2. Agromusca 20SP for flies, mosquitoes, blackflies 100 g Agromusca 20SP for flies, mosquitoes, blackflies 100 g
    RECOMMENDEDF7919
Filter
20 Items
20
40
60
100
Position
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Na komary

Komary należą do owadów, które najbardziej potrafią uprzykrzyć letni wypoczynek zwłaszcza nad wodą, grill ze znajomymi w ogrodzie, spacer w parku bądź lesie, doskwierają nam szczególnie w upalne dni i noce, zakłócając spokojny sen dorosłych i małych dzieci. Ugryzienie komara najczęściej skutkuje skórną reakcją alergiczną, zaczerwienieniem i nieprzyjemnym świądem. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić silniejsze reakcje anafilaktyczne. Oprócz tego, że komary są dość agresywnymi insektami, zwłaszcza w dużej populacji stanowią poważne zagrożenia dla zdrowia zwierząt i ludzi. Mogą przenosić najróżniejsze choroby, w tym tak poważne jak Malaria, Dengue, Zika i gorączka Zachodniego Nilu, które są śmiertelne, jeśli nie są odpowiednio leczone. Oczywiście póki co w polskich realiach nie spotyka się tego typu chorób, jednak wyjeżdżając w podróż zagraniczna do krajów egzotycznych warto się zaszczepić bądź zabezpieczyć prze ukąszeniami tamtejszych komarów, aby nie narazić swojego zdrowia.

Co na komary?

Oferta naszego sklepu zawiera preparaty na komary, które pozwolą nam zabezpieczyć nasze mieszkanie, dom, ogród i nas samych przed ukąszeniami natrętnych komarów. Najlepszy środek na komary powinien działać odstraszająco na insekty i zapobiegać rozprzestrzenianiu się insektów. Oprysk na komary można wykonywać przy użyciu preparatów naturalnych jak i chemicznych z grupy pyretroidów. Duże kurorty nadmorskie, miejsca rekreacji publicznej w naszym kraju i za granicą podejmują szereg działań związanych z wykonywaniem oprysków naziemnych, lotniczych czy profesjonalnego zadymiania, które przyczyni się do likwidacji komarów i tym samym nie będzie zniechęcało turystów do wypoczynku i rekreacji. Bardzo ważnym aspektem jest monitorowanie obecności komarów i wraz z pierwszymi symptomami ich pojawienia się w regionie podjęcie działań mających na celu ograniczenie populacji, zanim tak naprawdę zacznie się namnażać i szkodzić. W mieszkaniach warto stosować moskitiery, będą stanowiły barierę dla natrętnych insektów.

Rośliny odstraszające komary

Sadzenie roślin, które odstraszają komary to jeden z naturalnych sposobów radzenia sobie z insektami. Jest sporo odmian ziół, kwiatów i roślin ozdobnych których nie lubią komary. Czy lawenda odstrasza komary? Lawenda ma piękny wygląd i zapach przyjemny dla ludzi. Jest wspaniałą rośliną dekoracyjną, a przy tym skutecznie odstrasza komary. Podobnie mięta, tymianek, bazylia, rozmaryn to zioła, które każdy zna i zazwyczaj stosuje w kuchni. Zamiast kupować suszone zioła warto posadzić w ogrodzie. Dzięki nim nasze posiłki będą zdrowe, wyjątkowo smaczne i jednocześnie będą odstraszały komary. Aksamitka, kocimiętka, pelargonia i nagietek to rośliny ozdobne które warto sadzić wzdłuż ścieżek i granic ogrodu, wokół tarasu oraz w donicach, które łatwo można postawić na balkonach i parapetach. Zapach tych kwiatów jest drażniący dla komarów i pozwoli uzyskać efekt skutecznego zniechęcania komarów do przebywania w okolicy tych roślin.

Rozmnażanie komarów – środki na komary w oczkach wodnych, stawach i jeziorach

Komary żyją od kilku dni do kilku miesięcy i zależy to od warunków klimatycznych oraz od gatunku komarów. Cykl rozwojowy komarów składa się z czterech etapów: jajo larwa, poczwarka i dorosły osobnik. Każdy z tych etapów jest niezbędny dla kolejnego. Rozwojowi komarów sprzyjają wilgotny klimat i wysokie temperatury. Samice komarów składają jaja na powierzchni wody, niezależnie czy będą to małe oczka wodne, zbiorniki wodne w postaci stawów, czy jezior bądź zalegająca woda w oponach lub na podmokłych terenach. Najpóźniej w ciągu tygodnia z jaj wylęgną się larwy, które żyją w wodzie i odżywiają się małymi cząsteczkami, bakteriami i algami. Często można je zaobserwować, jak unoszą się na powierzchni wody. Faza larwalna trwa od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od gatunku komarów i warunków klimatycznych. Larwy z kolei przekształcają się w poczwarkę, a następnie w dorosłego komara. Samice komarów musza odżywiać się krwią do dalszej reprodukcji, dlatego tak agresywnie atakują ludzi i zwierzęta. Najskuteczniejszym sposobem ograniczenia populacji komarów jest eliminacja siedlisk stojącej wody, w której mogą rozwijać się larwy komarów. W celu zabezpieczenia powierzchni jezior, stawów i oczek wodnych przed składaniem jaj przez komary będzie Aquatain AMF dostępny w opakowaniach 1 litr oraz 100 ml Jest to najskuteczniejszy i bezpieczny preparat zniechęcający samice komarów do znoszenia jaj na powierzchni wody, tworzy niewidzialną silikonową powłokę na powierzchni tafli wody, przerywając cykl rozrodczy komarów.

BROS na komary

Komary zakłócają sen naszych najmniejszych pociech i nas samych. Nieprzyjemne ugryzienia komarów, swędzenie skóry i bąble na ciele to efekt ukąszeń. Z pomocą przyjdą specjalne Elektrofumigatory BROS które po podłączeniu do kontaktu wydzielają zapach zniechęcający komary do przebywania w pomieszczeniu oraz ich eliminację. BROS na komary do kontaktu w wersji bezpiecznej dla dzieci i dla dorosłych zapewnia ochronę na 60 nocy. Elektrofumigatory BROS działają po zastosowaniu płynu lub płytek owadobójczych. Spirala na komary BROS to bardzo skuteczne akcesorium zwalczające komary wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Spirale po podpaleniu wydzielają dym, zniechęcający komary do przebywania w tym otoczeniu. Spirala na komary to najlepsze rozwiązanie na letnie wieczory, grille i spotkania towarzyskie na świeżym powietrzu, bez przykrych ukąszeń ze strony komarów.

Komary tygrysie atakują – oprysk na komary

Komar tygrysi (Aedes albopictus), znany również jako azjatycki komar tygrysi, jest gatunkiem inwazyjnym, który stanowi rosnący problem w Europie. Coraz więcej się słyszy o jego inwacji i problemach z tym związanych w krajach europejskich: Portugalia, Hiszpania, Belgia, Włochy, Francja, Holandia czy Grecja. Ze względu na ich zdolność do rozmnażania się w małych ilościach wody oraz oporność na różne środki owadobójcze, niezbędne jest kontrolowanie jego populacji, monitorowanie obecności i stosowanie działań prewencyjnych. Plaga komara tygrysiego może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt oraz jakości ich życia. Ten bardzo inwazyjny gatunek może przenosić szereg chorób i stwarzać powikłania pochodzące od ukąszeń.

Oprysk na komary

Najpopularniejszą formą zwalczania i zapobiegania rozprzestrzenianiu się plagi komarów jest oprysk na komary. Najlepiej sprawdzają się opryski wykonywane przy zastosowaniu opryskiwaczy ręcznych lub mechanicznych, w zależności od potrzeby i wielkości zagrożenia. Dostepne w naszej ofercie preparaty CIPEXEN, Permex 22E, Deadyna bądź K-Othrine 2,5 flow to bardzo skuteczne preparaty do dezynsekcji, pomocne w opanowaniu plagi komarów, much i innych owadów biegających lub latających. Pożegnanie z komarem, to bardzo dobry naturalny i ekologiczny preparat do nanoszenia w formie oprysku bezpośrednio po podłączeniu do węża ogrodowego. Opryskując preparatem drzewa, krzewy, trawniki czy żywopłoty zniechęcamy komary do przebywania w obrębie naszych ogrodów, parków, czy skwerów z zielenią, gdzie w upalne dni i ciepłe wieczory gromadzą się komary.