Filter
3 Items
20
40
60
100
Position
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
Filter
3 Items
20
40
60
100
Position
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Non-freezing drinkers

Krowy, podobnie jak inne zwierzęta, muszą mieć zapewniony stały dostęp do świeżej wody, co jest kluczowe dla ich zdrowia i dobrostanu. W okresie zimowym, kiedy to temperatury spadają poniżej zera, woda w tradycyjnych poidłach często zamarza, co utrudnia zwierzętom picie. Aby temu zapobiec, warto wyposażyć hodowlę w poidła niezamarzające dla bydła. Są to poidła izolowane, które skutecznie zapobiegają zamarzaniu wody, nawet gdy temperatura na zewnątrz wynosi -30 stopni. Dzięki odpowiedniej izolacji termicznej, poidła te utrzymują wodę w stanie ciekłym, nawet przy niskich temperaturach. Hodowcy posiadający poidła niezamarzalne znacznie poprawiają warunki bytowe swojego stada zimą, minimalizując ryzyko odwodnienia i zapewniając krowom nieprzerwany dostęp do świeżej wody.

Poidło izolowane dla bydła i koni – zasada działania.

Poidło mrozoodporne posiada specjalną konstrukcję, która swą budową przypomina termos. Wykonane zostało z materiałów, które zapewnia doskonałą izolację termiczną - pianki poliuretanowej. Izolacja ta tworzy barierę, która minimalizuje wymianę ciepła pomiędzy wodą w poidle a otoczeniem. Dzięki temu woda pozostaje na odpowiedniej temperaturze, zapobiegając jej zamarzaniu. Co ważne poidło utrzymuje stałą temperaturę zarówno zimą, jak i latem. W okresie zimowym temperatura wewnątrz poidła izolowanego dla bydła wynosi od 3-5 stopni, z kolei latem od 10-12 stopni. Poidło niezamarzające posiada również specjalną pokrywę, która chroni wnętrze pojnika. Zwierzęta pobierają wodę poprzez naciśnięcie kuli. Poidło posiada przyłącze na wąż ½”, a w jego wnętrzu znajduje się zawór pływakowy, który zapobiega przelewaniu się pojnika, a także odciąża hodowcę od konieczności uzupełniania wody.

Co zrobić żeby woda w poidle dla bydła nie zamarzała?

Poidło mrozoodporne chroni wodę wewnątrz poidła przed zamarzaniem, utrzymując ją w stanie ciekłym nawet przy temperaturach wynoszących – 30 stopni. Niekiedy jednak może zdarzyć się, że zimą pojawi się problem z wodą. Nie wynika on jednak z nieszczelności poidła, czy jego błędnego działania. Poidło niezamarzalne dla bydła posiada przyłącze na doprowadzenie wody o średnicy ½”. To w tym miejscu należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie rury czy węża doprowadzającego wodę, poprzez zapewnienie odpowiedniej izolacji.

Poidła niezamarzające dla bydła – jakie wybrać?

Wybór poidła mrozoodpornego uzależniony jest od liczby zwierząt, które będą z niego korzystały. Dla 20 krów odpowiednie będzie poidło z kulką o pojemności 40 l. Dla obsady w przedziale 20-40 sztuk warto wybrać poidło z dwoma kulami o pojemności 75 l. Z kolei dla stada liczącego ok. 60 sztuk należy zakupić poidło z 4 otworami do pobierania wody. Tego typu podła niezamrzające bardzo dobrze sprawdzają się zarówno w oborze, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Z powodzeniem mogą być również stosowane w hodowli koni, szczególnie tych, które przebywają na pastwisku cały rok.